НЕ, НЕ, НЕ СЕГА: Младата пејачка Теа Трајковска фатена во топлес-издание (ФОТО)


2 копии

Убавата пејачка ги израдува своите машки обожаватели Младата и атрактивна пејачка Теа Трајковска ги изненади своите пријатели на социјалните мрежи со последните две објавени фотографии. Теа позира во топлес-издание , а на едната од нив стои коментар: - Не, не, не сега. "Не, не, не, не сегаа"
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска оствари работна средба со министерот за здравство Арбен Таравари, министерот без ресор Самка Ибраимовски, претседателот на Здружението на гинеколози на РМ Душко Филиповски и претставници на невладини организации. Тема на работниот состанок, како што информираат од Министерството за труд и социјална политика, беше постојната законска регулатива за заштита на бремени жени, посебно на жените Ромки. На средбата невладините организации имаа можност да ги искажат проблемите со коишто жените Ромки се соочуваат секојдневно и тие велат дека поголем број од нив првпат со гинеколог се сретнуваат кога ќе дојде време за породување, а не ретко се случува од болница да бидат вратени затоа што немаат здравствени легитимации иако се итни случаи. Претседателот на Здружението на гинеколози на Душко Филиповски рече дека ова е прашање за кое е потребно трајно решение. Тој напомена дека во минатото понудени се разни начини за решавање на недостигот на матични гинеколози во ...
| | веќе видена | слични

Во Шуто Оризари во тек е реализацијата на атмосферската канализација на дел од улицата Индира Ганди. Скопскиот градоначалник Kоце Трајановски и градоначалникот на општина Шуто Оризари, Елвис Бајрам, викендов извршија увид во градежните работи. - Со капиталниот проект за изградба на атмосферска канализација на дел од улицата Индира Ганди ќе се реши еден од акутните проблеми со кои се соочуваа жителите во Шуто Оризари, со одведувањето на дождовницата и поплавувањето на оваа улица и при најмали врнежи од дожд - изјави Трајановски. Тој објасни дека со овој зафат се прави ископ и се гради атмосферска мрежа со должина од 942 метра и со полипропиленски цевки со профил од 400, 600 и од 800 милиметри. - Цевките од канализацијата се веќе поставени, а во наредните денови ќе се работи на формирање на сливниците. Потоа, коловозот на улицата Индира Ганди ќе биде саниран -истакна Трајановски. Се очекува градежните работи да завршат за еден месец, пред истекот на предвидениот рок. Градот Скопје за овој капитален зафат ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Елвис Бајрам, извршија увид во градежните работи на новата атмосферска канализација што се гради по дел од улицата Индира Ганди, во општината Шуто Оризари -Со капиталниот проект за изградба на атмосферска канализација по дел од улицата Индира Ганди ќе се реши еден од акутните проблеми со кои се соочуваа жителите на Шуто Оризари со одведувањето на дождовницата и поплавувањето на оваа улица и при најмали врнежи од дожд. Со овој зафат, на терен се прави ископ и се гради атмосферска мрежа со должина од 942 метра и со полипропиленски цевки со профил од 400, 600 и 800 милиметри. Цевките од канализацијата се веќе поставени, а во наредните денови ќе се работи на формирање на сливниците. Потоа, коловозот на улицата Индира Ганди ќе биде саниран. На терен работат екипите на градежната компанија ДГТТУ „ЈУ БАЈ 2 АМЕТ", а очекуваме градежните работи да завршат за еден месец, пред истекот на предвидениот рок. Градот Скопје за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градежните работи за новата атмосферска канализација што се гради по дел од улицата „Индира Ганди“ во општина Шуто Оризари се очекува да бидат завршени наредниот месец. Градежните работи за новата атмосферска канализација што се гради по дел од улицата „Индира Ганди“ во општина Шуто Оризари се очекува да бидат завршени наредниот месец.
| | веќе видена | слични

Според Трајановски, со проектот за изградба на атмосферска канализација по дел од улицата е се реши еден од акутните проблеми со кои се соочуваа жителите на Шуто Оризари со одведувањето на дождовницата и поплавувањето на оваа улица и при најмали врнежи од дожд. Град Скопје за овој капитален зафат, посочи Трајановски, ќе одвои околу 13,7 милиони денари – Со овој зафат, на терен се прави ископ и се гради атмосферска мрежа со должина од 942 метра и со полипропиленски цевки со профил од 400, 600 и 800 милиметри. Цевките од канализацијата се веќе поставени, а во наредните денови ќе се работи на формирање на сливниците. Потоа, коловозот на улицата ќе биде саниран, рече градоначалникот Трајановски
| | веќе видена | слични

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски денеска е во посета на скопската општина Шуто Оризари каде изврши увид во градежните работи на атмосферската канализација на главната улица Индира Ганди, поранешна улица Шуто Оризари. Станува збор за инвестиција на Град Скопје.
| | веќе видена | слични
4 копии

Хуманитарна трка за истакнување на важноста на физичката активност како клучен фактор за развојот на секоја индивидуа „Трчаме заедно“ денеска ќе се одржи во општина Шуто Оризари. Трката е во организација на Центарот за социјални иницијативи „Надеж“ со поддршка на фондацијата „Schuler Helfen Leben“ и општината Шуто Оризари. На трката, како што информираат организаторите, учество ќе земат ученици од локалните основни и средни училишта во Шуто Оризари, како и основци, средношколци, студенти, претставници на институции, невладини организации и Амбасади од целата држава.
| | веќе видена | слични

Трката е во организација на Центарот за социјални иницијативи „Надеж“ со поддршка на фондацијата „Schuler Helfen Leben“ и општината Шуто Оризари. На трката, како што информираат организаторите, учество ќе земат ученици од локалните основни и средни училишта во Шуто Оризари, како и основци, средношколци, студенти, претставници на институции, невладини организации и Амбасади од целата држава.
| | веќе видена | слични

Дивите паркинзи во метрополата почнаа да никнуваат на секој чекор, а традиционално најмногу ги има во населбите Шуто Оризари и околу целиот скопски Бит-пазар. Тие работат со години, никој не презема ништо, а граѓаните масовно ги користат, оти плаќаат педесет денари за цел ден и згора на тоа добиваат и заштита од обивање на возилото.Во принцип станува збор за узурпација на паркинзи од згради, а во голем дел просторот за диво паркирање опфаќа јавни површини како тротоари, улици или, пак, дворови на куќи. За услугата нема издавање фискална сметка или каква било потврда дека сте платиле. Никој не ни знае ниту кои се луѓето што го наплаќаат паркингот. Но сѐ функционира како подмачкано, оти ниту еден граѓанин не се пожалил дека некој му го оштетил или обил возилото додека било на дивиот паркинг. Некои од институциите велат дека се запознаени со проблемот, но оти засега состојбата е таква каква што е. Според упатените, црниот бизнис цвета оти граѓаните сѐ уште не можат да го надминат поривот да паркираат на два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 182 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 190 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ, НЕ, НЕ СЕГА: Младата пејачка Теа Трајковска фатена во топлес-издание (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: