Скопје и Атина потпишаа договор за соработка


4 копии

Македонија и Грција можеби и натаму се далеку од постигнување на долгопосакуваното решение на спорот за името, но затоа пак во последниот период со засилените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, попладнево се сретна со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од темите за кои разговараа, беа спомениците во центарот на градот, проектот „Скопје 2014“. Градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис, рече дека првпат ги ...
| | веќе видена | слични

Не сме разговарале за името, тоа не е наша работа. Ние сме градоначалници и треба да работиме на тоа како да ги споиме лугето, изјави атинскиот градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Договор за соработка помеѓу градовите Скопје и Атина беше потпишан денеска во Музејот на современа уметност (МСУ) во Скопје. Договорот го потпишаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договор за соработка меѓу Скопје и Атина денеска потпишаа градоначалниците на двата града, Петре Шилегов и Јоргос Каминис. – Со потпишувањето на овој Договор ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис, денеска во Скопје ја имаа втората официјална средба на која потпишаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 464 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

„Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје и Атина потпишаа договор за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: