Заев ќе оди на гости кај Пендаровски попладнево - прв пат по инаугурацијата


Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски нема да го смени директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу, бидејќи анализите покажале дека тој е врвен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт ...
| | веќе видена | слични

Неколку медиуми објавија вест дека претседателот Стево Пендаровски, кој беше поддржан од СДСМ и коалицијата, со назначувањето на новиот директор на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 23 мај 2019 (/) – Премиерот Зоран Заев смета дека поставувањето на Ерол Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање е надлежност и право на ...
| | веќе видена | слични

На средбата министерот Поповски го запознал Претседателот Пендаровски со заложбите на владата за целосна транспарентност и отчетност, презентирајќи му ја ...
| | веќе видена | слични

Мухамед Зекири,м потпретседателот на СДСМ, реагираше на барањето на ДУИ до претседателот Стево Пендаровски на одлуката да го назначи независниот експерт Еролд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

ОВЕН Љубов Во текот на оваа година треба да се научите со леснотија да ја прифаќате промената. Многу често ќе се најдете растргнати помеѓу домот, работата, ...
сите 195 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе оди на гости кај Пендаровски попладнево - прв пат по инаугурацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: