Пендаровски денес ќе го угости Заев


4 копии
9 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски нема да го смени директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу, бидејќи анализите покажале дека тој е врвен ...
| | веќе видена | слични

Неколку медиуми објавија вест дека претседателот Стево Пендаровски, кој беше поддржан од СДСМ и коалицијата, со назначувањето на новиот директор на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 23 мај 2019 (/) – Премиерот Зоран Заев смета дека поставувањето на Ерол Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање е надлежност и право на ...
| | веќе видена | слични

На средбата министерот Поповски го запознал Претседателот Пендаровски со заложбите на владата за целосна транспарентност и отчетност, презентирајќи му ја ...
| | веќе видена | слични

Мухамед Зекири,м потпретседателот на СДСМ, реагираше на барањето на ДУИ до претседателот Стево Пендаровски на одлуката да го назначи независниот експерт Еролд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Намерата на ВМРО-ДПМНЕ е само како да се закопаат сите предмети, сите докази, сите материјали и веќе да не видат светло на денот, значи тоа е целата работа, ...
сите 479 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 129 | | | веќе видена

Жителите на централниот кинески град Вухан се затворени во своите станови, па прават се за подобро да се најдат во градот кој е изолиран поради избивање на ...
сите 444 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски денес ќе го угости Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: