ИАБ Македонија и МААМ потпишаа меморандум за соработка

8 копии

Вчера(22.08.2018) во просториите на Македонска Банкарска Асоцијација,Скопје беше потпишан Меморандум за Соработка помеѓу Македонска Банкарска Асоцијација и АЦИ ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на општина Старо Нагоричане Жаклина Јовановска и извршната директорка на граѓанската организација Рурална коалиција, Лилјана Јоноски, денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИАБ Македонија и МААМ потпишаа меморандум за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: