Средба на Џафери со делегацијата од Парламентарното собрание на НАТО


Политичката ситуација во земјата, регионалните односи, економските реформи и односи со НАТО биле тема на денешната средба на претседателот на Собранието на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Агендата за економски реформи на Република Северна Македонија, вклучувајќи ги предизвиците и можностите што таа ги нуди беше во фокусот на работната средба на ...
| | веќе видена | слични

Денеска, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, се сретна со членовите на Делегацијата на поткомитетот за транзиција и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Победата на меритократијата над клиентелизмот, градењето институции кои ќе бидат посилни од политичките лидери, борбата против корупцијата и одливот на ...
| | веќе видена | слични

Како се справувате со корупцијата, што правите за да го зголемите економскиот развој, давате ли гаранции за мирни, фер и демократски претседателски избори? 15 ...
| | веќе видена | слични

Високиот степен на корупцијата би можел да биде проблематична точка во процесот на зачленувањето на земјава во НАТО. На ова предупредуваат од Парламентарното ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше искористена за размена на информации за постигнатите резултати во остварувањето на стратешките цели на земјата, пред се' по потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката состојба и економскиот напредок, се во фокусот на интерес на 15 законодавци од осум земји – членки на Алијансата, кои како делегација на ...
| | веќе видена | слични

Делегација составена од 15 претставници на држави членки на НАТО се во Македонија за да ја скенираат економската и политичката состојбата пред мајскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Поткомитетот за транзиција и развој на ПС на НАТО денеска ќе има средба со шефот на Делегацијата на Собранието на Македонија во ПС на НАТО, Илија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Џафери со делегацијата од Парламентарното собрание на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: