Aвтопатот Блаце - Скопје ќе го подобри бизнисот меѓу Македонија и Косово

3 копии

Изградбата на автопатот Блаце - Скопје била една од темите на денешната средба во Скопје на министерот за економија Крешник Бектеши со косовскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бектеши во изјава за медиумите рече дека за овој проект вчера на седница на Влада поминала информацијата за автопатот и заклучокот неговата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска оствари средба со министерот за иновации и претприемништво на Република Косово, Бесим Бечај. Како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари средба со министерот за иновации и претприемништво на Република Косово Бесим Бечај. На средбата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари минатитот викенд пред македонските иселениците во Швајцарија ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Република Турција е значаен трговски партнер на Република Македонија и се наоѓа на 8. место за периодот јануари – ноември 2017 и во 2016 година, а вкупните ...
| | веќе видена | слични

Турција е значаен трговски партнер на Македонија и трговската размена бележи раст. Добредојдени се инвестиции во стратешките сектори, истакнал министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вчеравечер учествуваше на седницата на Управниот одбор на македонско-турската стопанска комора МАТТО, каде е почесен ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

„Кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов е единствената институција од која екипата на 1ТВ доби потврда и одговори за сторијата која откри за присуството и ...
сите 155 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aвтопатот Блаце - Скопје ќе го подобри бизнисот меѓу Македонија и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: