Кога почнавме сами да си пукаме во нога?

2 копии

Изминатиот период низ медиумите следам на што се нафатила судијката Кацарска во случајот „Тенк“ каде е обвинет Никола Груевски. Од она што може да се види ...
| | веќе видена | слични

Ме збуни, признавам, тврдењето на Тони Десковски, чија експертиза во врска со спорот за името ја почитувам (без оглед што со неговите заклучоци базично не се ...
| | веќе видена | слични

Тони Десковски, одличен познавач на преговорите за името, со кого вечерва ќе имам задоволство да дебатирам на телевизијата 24 Вести, заедно со професорот Ѓорги ...
| | веќе видена | слични

Дојде време да гледаме како во пракса се тера мајтап со државата. Го гледаме тоа онака немушто и во неверување, а всушност сме многу на јасно дека за се ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Се уште нема договор - Грција инсистира дека најдобро решение за спорот е избор на едно од имињата кои ги доставил медијаторот Нимиц , кажа денеска портпаролот ...
сите 416 | | | веќе видена

Меѓу патниците во авион, кој летал од Турција до Русија, настанала огромна паника кога за само пет минути авионот нагло се спуштил од висина од 9.997 метри, на ...
сите 87 | | | веќе видена

Русенскиот митрополит Наум од БПЦ-БП му одржа скретен курс и уште повеќе, го понижи и му удри невидена шлаканица на Архиепископот охридско-македонски, г.г. ...
сите 93 | | | веќе видена

Во собранието на Република Македонија ќе се формира работна група составена од претставници на политичките партии, за да се поддржи имплементацијата на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога почнавме сами да си пукаме во нога?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: