Книжните 10-ки и 50-ки од денеска заменети со полимерни

Полимерните банкноти ќе може да се користат за готовински плаќања, како и за плаќања преку автомати за наплата, но откако фирмите што ги инсталираат овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Од денеска, 15 мај 2018 година, влегуваат во оптек првите полимерни пари на Република Македонија, во апоенска вредност од 10 и 50 денари, и истовремено, се ...
| | веќе видена | слични

Народната банка ја известува јавноста дека денес, 15 мај 2018 година, влегуваат во оптек првите полимерни пари на Република Македонија, во апоенска вредност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 86 | | | веќе видена

Под влијание на посвежа воздушна маса утре и во четврток ќе се задржи променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд во западните и јужните делови и ...
сите 204 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Книжните 10-ки и 50-ки од денеска заменети со полимерни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: