Откриено е новото момче на Ирина Шајк!

Убавиот руски модел Ирина Шајк е поранешна девојка на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо. Меѓутоа, како што пишуваат странските медиуми воопшто не и било тешко да го преболи и да започне нова врска. Нејзиното ново момче не е ништо помалку од фудбалерот. Тоа е познатиот актер Бредли Купер. Тој исто така неоддамна ја прекина својата врска со Суки Вотерхаус. Познат е по филмовите Limitless, Hangover, Silver Linings Playbook и други. Викендот тие двајца биле забележани во друштво, но се гледало дека имаат нешто повеќе додека танцувале на подиумот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако неговата поранешна девојка Ирина Шаек нашла ново момче, фудбалерот Кристијано Роналдо решил да не остане должен. Српската манекенка и убавица Нена Ристиќ е новата девојка на фудбалерот на Реал Мадрид а претходно била свршеница на фидбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг. Оваа фатална Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија. Зборува неколку јазици, а ја има добиено и титулата „Најдобар задник на Европа“.
| | веќе видена | слични
4 копии

Српската манекенка Нена Ристиќ е новата девојка на Кристијано Роналдо. Нена била свршеница на фудбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг. Таа и Роналдо се видени заедно на вечера во Мадрид. Оваа Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Имено Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската убавица Нена Ристиќ е новата девојка на Кристијано Роналдо, и нормално и таа е манекенка. Нена била свршеница на фидбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг, а како што прнесуваат шпанските медиуми со Роналдо се видени заедно на вечера во Мадрид. Оваа фатална Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија. Зборува неколку јазици, а ја има добиено и титулата „Најдобар задник на Европа“. Изгледа дека фудбалерот конечно успеал да ја преболи старата љубов.
| | веќе видена | слични

Поранешната девојка на Кристијано Роналдо, Ирина Шијак по раскинувањето на нивната врска не чекаше долго да најде ново момче. Нејзина нова љубов е 40 годишниот актер Бредли Купер. (Фото:Instagram) Новинарите ги забележале како во ресторан си разменуваат нежности. Судејќи по убавината на Ирина, Кристијано може само да жали.
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Бредли Купер(40) пред еден месец ја раскина врската со манекенката Суки Ватерхаус (22). Иако блиски пријатели на актерот тврделе дека тој тагува по неа, сепак се чини дека не му требало долго време за да најде утеха во прегратката на топ-моделката Ирина Шајек(29). Американските медиуми тврдат дека шармантниот Бредли и руската убавица биле видени заедно на Бродвеј каде гледале претстава а потоа заминале заедно во еден ресторан каде се прегрнувале и разменувале нежности. Двојката се запознала преку заеднички пријатели, а во последните недколку недели не се одвојуваат еден од друг. Ирина пред неколку мeсеци ја раскина долгогодишната врска со фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо.
| | веќе видена | слични

Бредли Купер и супермодел Ирина Шајак беа забележани на романтична средба заедно.Холивудскиот актер ја однесе руската убавица на бродвејскиот мјузикл “Патот кон Недојдија”. 40-годишниот актер и 29-годишниот модел се појавиле заедно во средата вечер (22 април), пишува весникот New York Post. Изданието тврди уште дека Бредли и Ирина се запознале неодамна преку заеднички пријатели, и дека тоа не е нивната прва средба. “Двајцата се во пријателски односи во моментов”, вели извор близок до Купер. Тој додава: “Тие не сакаат да брзаат со односите, бидејќи и двајцата неодамна завршија со долги врски.” Бредли се раздели пред еден месец со британскиот модел Суки Вотерхаус, со која излегуваше во текот на две години.Ирина, од своја страна, стави крај на врската со фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо, со кого беше во период од пет години.
| | веќе видена | слични
2 копии

Убавата руска манекенка, Ирина Шаек која до вчера беше во љубовна врска со Кристијано Роналдо, има нов дечко. Убавата руска манекенка, Ирина Шаек која до вчера беше во љубовна врска со Кристијано Роналдо, има нов дечко. Го знаете- играше во филмовите "Американски снајперист", " Мамурлак", а неодамна ја откачи и убавата Суки Вотерхаус...да, тоа е Бредли Купер. Двојката неодамна е забележана на Бродвеј, а неименуван извор близок на манекенката и актерот вели дека парот интензивно се дружи последните неколку недели.
| | веќе видена | слични

Убавата Руска манекенка Ирина Шајк, “довчерашна” вереничка на славниот Кристијано Роналдо има нов дечко. А, сите веќе го знаете – тој играше во филмовите “American Sniper”, “Hangover” и други, а неодамна ја раскина врската со убавата Суки Вотерхаус… да, тоа е Бредли Купер. Парот е виден заедно на Бродвеј, на претставата “Finding Neverland” во која игра Метју Морисон. Неименуван извор близок на манекенката и актерот вели дека парот се познава веќе некое време, но дека поинтензивното дружење почнало во изминатите неколку недели.
| | веќе видена | слични

Актерот Bradley Cooper неодамна раскина со моделот и актерка Suki Waterhouse а Irinа Shayk ја паметиме по турбулентаната врска со Роналдо. Во светскиот џет сет раскинувањето не е новина, но и создавањето нови љубовни парови. Сепак, се се дочекува со сензација а новата вест е дека Irina Shayk и Bradley Cooper се новата љубовна двојка која ќе мами воздишки. Упатените велат иако двјацата имаа долги врски, сепак не сакаат до го губат времето. Неодамна се појавија на Бродвеј на преставата Finding Neverland а изворот вели дека секој слободен момент го минуваат заедно.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриено е новото момче на Ирина Шајк!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: