Во Србија започнува војна, Американците најпрво ќе го убијат...

Руските разузнувачки служби доставиле информации до српските власти за плановите на ЦИА. Според Русите, Американците имаат две сценарија за предизвикување тотален хаос во Србија. Тоа предвидува убивање на соработници и роднини на српскиот премиер Александар Вучиќ и тоа да го претстават како мафијашка пресметка. Потоа, треба да се елиминираат и некои од противниците на актуелната влада а затоа да се обвини власта.Намерата на Американците е Србија да ја вратат во периодот во деведесеттите кога на секој чекор имаше убиства на криминални кланови и на политичари. Русите исто така укажале дека Американците веќе почнале да ги реализираат нивните планови со тоа што братот на премиерот е предмет за линч и се обидуваат да го престават како човек кој се занимава со сомнителни бизниси.
| | веќе видена | слични

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 82 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 80 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија започнува војна, Американците најпрво ќе го убијат...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: