Шок во Србија: Деветмина починати од западнонилска треска


7 копии

Уште две лица починаа од западнонилскиот вирус во изминатата недела, а бројот на лица што починаа од почетокот на годината се зголеми на 11, според извештајот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
3 копии
11 копии

Постои реална опасност од појава на западнонилска треска и во Македонија, бидејќи има комарци, а болеста е регистрирана во речиси сите држави во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Западно нилската треска коси по регионот. Од овој вирус кој го пренесуваат комарците годинава починале 9 лица во Србија, а заболени се над 100. Во Грција има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доктор Илир Демири од инфективната клиника во изјава за медиумите кажа дека нема ниту еден хоспитализиран пациент чии симптоми асоцираат на вакво заболување, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 378 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шок во Србија: Деветмина починати од западнонилска треска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: