Србија: Уапсени членови на меѓународна банда

Србија: Уапсени членови на меѓународна банда Српската полиција уапси двајца Британци и еден Мароканец во Крагуевас, осомничени дека се членови на меѓународна криминална банда. Оваа група се сомничи дека оштетиле голем број граѓани од државите на ЕУ за најмалку 1,6 милиони фунти. Ним на товар им се става измама, перење пари, производство и преподажба на дрога, а српското МВР за сега нема податови дали припадниците на оваа криминална организција извршиле криминал во Србија и оштетиле граѓани или компании. Тројцата странци беа уапсени во рамки на меѓународна полициска акција која почнала вчера во САД, Велика Британија, Шпанија и Србија. Во полициското соопштение се наведува дека во акцијата во овие земји биле уапсени најмалку 89 луѓе, членови на криминална организација, а еден од организаторите на оваа група бил и човекот со иницијали С.Г (53), кој е уапсен во Крагуевац. Полициски службеници од Лондон неодамна допатувале во Србија да им дадат логистичка поддршка на колегите од Србија. Во соопштението, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија: Уапсени членови на меѓународна банда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: