Американската морнарица прекина шверц на оружје во Јемен

Американската морнарица изјави дека прекинала операција со шверц на оружје во Аденскиот залив за време на војната во Јемен. Во објавеното видео на Морнарицата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Демонстрациите во Јемен, поради одлуките на Владата за зајакнување на локалната валута и економиите, се проширија во јужните делови на земјата, откако најпрвин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 292 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американската морнарица прекина шверц на оружје во Јемен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: