Спортски активности коишто треба да ги практикувате


Голем дел од луѓето осумчасовното работно време го поминуваат „заробени“ во канцеларија, што е погубно за одржување на физичка кондиција, може да придонесе за ...
| | веќе видена | слични

Вежбањето јога е познато како метод за добро истегнување на телото, подобрување на држењето, солободување од болки (особено во вратот и грбот), како и ...
| | веќе видена | слични

Ако работиме во канцеларија пет дена во неделата, осум часа на ден, поголемиот дел од нашето време го поминуваме токму таму – на работното место. Ова го прави ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спортски активности коишто треба да ги практикувате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: