Одбојка Ѓорѓиев и Торај Ароус со двојна круна во Јапонија Никола Ѓорѓиев и Торај Ароус ги обединија титулите во одбојкарската сцена во Јапонија. По освојување ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски одбојкар во моментов успеа да освои уште еден пехар со неговиот тим, овој пат во првенството на Јапонија Никола Ѓорѓиев и Торај Ероуз ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на нашата одбојкарска репрезентација, Никола Ѓорѓиев со неговиот Торај Ероус дојде до двојната круна во Јапонија. Откако во финишот на минатата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓоргиев ја освои шампионската титула во јапонската одбојкарска лига. Одбојкарите на Торај во финалето против Госеи славеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: