Спорт - Варане е новиот Лорен Блан

Зинедин Зидан упати низа комплименти на адреса на Рафаел Варане, талентираниот дефанзивец на Ленс кој се наоѓа на чекор до трансфер во Реал Мадрид. Францускиот интернационалец во текот на следната недела би требало да ја има и својата официјална промоција на „Сантијаго Бернабеу“, а Зидан е убеден дека 18-годишниот Варане ќе се покаже како извонредно засилување за најтрофејниот европски клуб. - Говориме за навистина талентиран фудбалер, неверојатно интелигентен дефанзивец. Во многу работи Варане ме потсетува на Лорен Блан, кој е еден од најпаметните играчи со кои имам играно во својата кариера. Токму затоа, знам дека на Варане нема да му биде потребно премногу време за да се адаптира во Реал Мадрид и веднаш ќе почне да ги воодушевува навивачите на клубот - истакна Зидан.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Варане е новиот Лорен Блан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: