Спорт - Теодосиќ на чекор до ЦСКА Москва

Финансиската криза што го тресе грчкиот гигант Олимпијакос почнаа да ја користат ривалите во кошаркарската Евролига. Рускиот шампион ЦСКА Москва му понуди на Олимпијакос 1,3 милион долари како обесштетување за услугите на најдобриот играч во Европа за 2010 година, Милош Теодосиќ. Олимпијакос има рок од седум дена за да ја израмни понудата на ЦСКА Москва, но поради кризата тешко дека ќе се одлучи да го задржи Теодосиќ, кој истовремено беше еден од најдоброплатените играчи на тимот од Пиреја. Српскиот репрезентативец веќе ги договорил условите според кои во следните две сезони се очекува да инкасира околу пет милиони евра.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Теодосиќ на чекор до ЦСКА Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: