Спорт - Тасевски уште шест месеци во Левски

Македонскиот интернационалец Дарко Тасевски, најверојатно, и во наредните шест месеци ќе остане во редовите на Левски затоа што не успеа да се реализира неговиот најавен трансфер. Имаше понуди од рускиот Краснодар, украинскиот Металург Доњецк и кинескиот Далиен, но ниту една не ги задоволи барањата на сопственикот на Левски, Тодор Батков. Бугарскиот клуб не се согласува да го продаде Тасевски за отштета помала од 350.000 евра, што не ја понудил ниту еден од заинтересираните клубови. - Се распрашуваат за Тасевски неколку клуба од Русија и од Украина, но досега не пристигна конкретна понуда која би ги задоволила нашите услови. Исто така, имаше преговори и со кинескиот Далиен, но Дарко сака да продолжи да игра во Европа - објасни Батков. Поради ваквиот развој на настаните, Тасевски, најверојатно, ќе остане на „Герена“ уште една полусезона. Веќе трета година по ред се најавува негов трансфер на почетокот на преодниот рок, но како што одминуваат деновите се посигурно е дека ќе остане во дресот на Левски.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Тасевски уште шест месеци во Левски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: