Тајсон стана гулабар

"Тупаниците кои некогаш сееја страв и им го уништуваа мозокот на противниците, сега нежно се грижат за гулаби. Поранешниот светски шампион во тешка категорија се насочи кон нешто ново во неговиот бурен живот. Го работи она што го сака, а тоа е одгледување гулаби", објавува Yahoo!Sports. "Исчезна човекот кој на противничкиот боксер (Холифилд) му го одгриза увото, кој на друг боксер за време на прес конференцијата го гризна за нога. Тоа беше Железниот Мајк, а Мајк Тајсон не сака повеќе да има врска со тоа". Некогашниот најдобар светски боксер сега живее во Невада со својата нова сопруга, две деца и своите скапоцени гулаби. Секојдневно се бори од зависноста од дрога од која се откажа пред неколку години. "Претходно мислев дека никој не ме сака и не сака да ми помогне. Тоа не е вистина, бидејќи луѓето чекаа да повлечам вистински потег. Еднаш кога сами ќе си помогнете и други ќе ви помогнат. Тоа го сфатив подоцна, дознав дека луѓето не ме мрзат. Тие само не го поднесувале начинот на кој сум се однесувал", ...
| | веќе видена | слични

Тајсон стана гулабар Рацете кои своевремено сееја страв, ги уништуваа главите на противниците и ги тераа да се тресат од страв сега нежно ракуваат со гулаби. Поранешниот светски боксерски шампион Мајк Тајсон сврте нов, мирен лист во животот и се занимава со тоа што го прави среќен - чува гулаби. - Исчезна човекот кој му го откина увото на противникот, кој на прес-конференција го гризна противникот за нога, кој кажа дека ќе му ги изеде децата. Тоа беше Челичниот Мајк, "најлошиот човек на планетата", а сегашниот Мајк Тајсон повеќе не сака да има врска со него - изјави пензионираниот боксер. Поранешниот најдобар светски боксер сега живее во Невада со сопругата, двете деца и со кафезите со гулаби. Секојдневно се бори со зависноста од дрога, на која се навлече пред неколку години, а гулабите му помагаат да најде внатрешен мир. - Порано мислев дека никој не ме сака и дека никој не сака да ми помогне. Тоа не е вистина. Луѓето, едноставно, чекаа јас самиот да го направам вистинскиот потег. Тогаш кога самиот ќе си ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајсон стана гулабар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: