Спорт - Суспендирани поради дружење со проститутки

Раководството на мексиканската фудбалска репрезентација суспендира осум репрезентативци за следните шест месеци, на само два дена пред почетокот на Копа Америка. Причината јавно не е истакната, освен дека се работи за недисциплина, но медиумите обелоденија дека играчите се дружеле со проститутки во хотелските соби поради што ја добиле и заслужената казна. Скандалот бил откриен сосема случајно откако по завршувањето на пријателскиот натпревар со Еквадор, неколкумина мексикански репрезентативци пријавиле кражба во своите хотелски соби. Но, раководните луѓе на хотелот ги отфрлиле таквите тврдења, а преку видеоснимки потврдиле дека играчите во собите довеле проститутки, кои потоа очигледно решиле дополнително да си ја наплатат својата услуга. Директорот на фудбалската репрезентација на Мексико, Хектор Гонзалес, потврди дека осумтемина играчи нема да играат на Копа Америка во Аргентина и дека веќе се повикани нови фудбалери како замени. Првата средба Мексиканците ќе ја играат на 5 јули со селекцијата на Чиле
| | веќе видена | слични

8 фудбалери суспендирани поради проститутки Само три дена откако славеше во Голд купот, мексиканската репрезентација ја тресе голема афера. Осуммина фудбалери се суспендирани на шест месеци поради недисциплина и нема да настапат на Копа Америка, која ќе почне на 1 јули. Челниците на Мексиканската фудбалска федерација не сакаа да ја откријат причината за суспензијата, но медиумите шпекулираат дека играчите се казнети бидејќи носеле проститутки во своите хотелски соби во текот на подготовките во Еквадор. Се излезе во весниците откако на двајца репрезентативци им биле украдени лаптопите и мобилните телефони, на кои биле снимките од случувањата. Суспензија заработија Џонатан дос Сантос, Нестор Видрио, Хавиер Кортес, Давид Кабрера, Нестор Калдерон, Израел Хименес, Хорхе Ернандес и Марко Фабијан. Мексико отпатува во Аргентина со само 14-мина играчи, но се надева дека организаторите на Копа Америка ќе му дозволат да пријави нови. - Не сакам да влегувам во детали за тоа што се случи, но беа прекршени клучни правила ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 250 | | | веќе видена

Некогаш ретко кој се осудуваше да го спомне неговото име. Немаа храброст за такво нешто ниту медиумите. А, тие што ќе собереа храброст, завршуваа или во затвор ...
сите 172 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 427 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Суспендирани поради дружење со проститутки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: