Шарапова како манекенка

Руската тенисерка Марија Шарапова потсети на гламурозните 50-ти и 60-ти години од минатиот век во новиот едиторијал за магазинот „Татлер“, каде што во прв план се најдоа нејзините долги нозе. За потребите на ова снимање Шарапова беше облечена во романтични модели на дизајнерките Нина Ричи и Стела Макартни. Атрактивната Русинка уште од почетокот на својата кариера покажа интересирање за светот на модата и беше честа гостинка на модните случувања, па дури и самата се обиде како дизајнер. По малата пауза во модата таа се враќа со новиот едиторијал за руското издание на магазинот, во кој потсетува на гламурозните филмски диви од минатото. Некогаш најдобрата тенисерка на светот покажа дека многу лесно би можела да заработува и како манекенка, со оглед на нејзината совршена фигура и долгите нозе.
| | веќе видена | слични

Шарапова на насловната на руски "Татлер" Руската тениска убавица е омилена играчка на модните фотографи. Последното снимање го одрабори за руското издание на магазинот "Татлтер". Таа осамна на насловната страница на ова списание во романтично и класично издание од 50-те и 60-те години од минатиот век. Фотографирањето го одработи носејќи дизајнерска облека на Нина Ричи и Стела Мекартни и модни додатоци од работилниците на "Таг Хојер" и "Кол Хан".
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарапова како манекенка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: