Дресот на Торес оди како алва

Минатиот месец го реализира најголемиот трансфер во Англија, а сега и надвор од теренот ги руши сите рекорди. Шпанскиот голгетер Фернандо Торес мина од Ливерпул во Челзи за огромни 60 милиони евра, но она на што сопственичот на 'сините", Роман Абрамович сметаше не беше само враќање на таа сума пари со голови. Дресовите на Торес се продаваат со рекордна брзина, а за споредба, кога Енди Керол дојде во Ливерпул од Њукасл, тој ден на еден негов се продаваа 250 дресови на Торес. Но и тоа не е единствен начин на кој може да се заработи на Шпанецот. Тој е главен лик во видео игра и заштитно лице на неколку брендови. "На Фејсбук сега Торес има пет и пол милиони обожаватели, што е најмногу во Премиерлигата. Луѓето повеќе го сакаат од Тери, Лампард и Дрогба заедно. Торес има скоро повеќе фанови од Челзи и Арсенал. Пресметката вели дека еден корисник носи околу 60 фунти што ја руши почетната цена на Торес", изјави менаџерот на маркетиншката агенција на Челзи.
| | веќе видена | слични

Најголемиот трансфер во зимскиот преоден рок го оствари Челси доведувајќи го Фернандо Торес од редовите на Ливерпул, но потегот на лондонските „сини“ има апсолутна економска оправданост. Шпанецот е суперзасилување за тимот на Карло Анчелоти и сигурно ќе го оправда ангажманот од 58 милиони евра со неговите погодоци, но, исто така, има добар аспект и за клубот затоа што од продажбата на неговите дресови се очекува вистински бум. Во овој ранг на исплатливи трансфери спаѓаат и Луис Суарез и Един Џеко, кои ги засилија Ливерпул и Манчестер сити, но многу повеќе внимание предизвика огромната инвестиција што клубот од „Енфилд роуд“ ја вложи во Енди Керол, кого од Њукасл го доведе за фантастични 40 милиони евра. Неговото купување е оценето како најризичен трансфер во изминативе неколку сезони, а за тоа има повеќе причини. Иако Керол има само 22 години, сепак стручњаците оценуваат дека тој се уште не е доволно докажан во Премиер-лигата, а уште помалку на европска сцена, за да достигне толкава вредност на пазарот. ...
| | веќе видена | слични

Откако изминатиот месец го направи најголемиот трансфер на Островот, сега и надвор од терените ги урива сите рекорди... Шпанскиот напаѓач Фернандо Торес, премина од Ливерпул во Челзи за неверојатни 60 милиони евра, но она на што сметаше Роман Абрамович веројатно не беше исплаќање на таа сума само со погодоци. Неговите дресови се продаваат со рекордна брзина, а за споредба, денот кога Енди Керол дојде во Ливерпул од Њукасл на еден негов се продадени 250 дресови на Торес. На социјалната мрежа "Фејсбук", Торес има пет и пол милиони обожаватели, што е најмногу во Премиер лигата. Луѓето го сакаат повеќе од Тери, Лампард и Дрогба заедно. "Математиката вели дека еден корисник носи околу 60 фунти, што ја урива почетната цена на Торес" - изјави агент од маркетинг-агенцијата на Челзи.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дресот на Торес оди како алва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: