Проститутката на Берлускони била и со Кристијано Роналдо

Мароканката Карима ел Махруг како 17-годишна девојка за 4.000 евра минала една ноќ со Португалецот. Ако се докаже точноста на приказната на Мароканката, напаѓачот се соочува со затворска казна од 15 години. Мароканката Карима ел Махруг (18), попозната како Руби, призна дека спиела со Кристијано Роналдо за 4.000 евра кога имала 17 години. Девојката поради која италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе се најде на обвинителната клупа на 9 април, сега се обидува да го уништи и португалскиот ас, кој за користење сексуални услуги од малолетничка, би можел да добие максимална затворска казна од 15 години. Според италијанските закони, не е забрането да се има секс со малолетна девојка постара од 14 години, но не е легално да се плати за секс на девојка која нема наполнето 18 години. - Се запознавме во декември 2009 година во клубот „Холивуд“ во Милано. Ми пријде, ги разменивме телефонските броеви и излеговме неколку пати. По три недели решивме да имаме секс во апартман во еден луксузен хотел, иако знаеше ...
| | веќе видена | слични

Роналдо платил за секс со малолетничка Една од најпознатите љубовници на италијанскиот премиер Силвио Берлускони и егзотична танчерка, Карима Ел Маруж, попозната како Руби, тврди дека како малолетничка немала секс само со милијардерот, туку и со Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Во Италија сексот со девојчиња постари од 14 години е легален, но плаќањето на малолетнички за секс е казнено дело, па ништо чудно ако освен Берлускони пред судот ќе мора да одговара и најскапиот фудбалер на светот. Руби му признала на италијанското обвинителство дека како 17-годишна на 29 декември 2009 година го запознала Роналдо во миланскиот ноќен клуб "Холивуд и за ноќта која три дена подоцна ја поминалер заедно во луксузен хотел, фудбалерот и платил 4.000 евра. "Се надевам дека нема да бидеш во собата кога ќе се вратам. Парите ти се покрај чантата", пишувало на пократа која Роналдо и ја оставил после сексот. - Роналдо ме сопре во клубот, ме однесе во сепарето и си разменивме телефонски броеви. Не знаев дека е фудбалер се додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проститутката на Берлускони била и со Кристијано Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: