Роналдо се подложи на вазектомија

2 копии

Еден од најславните фудбалери во светот во последните 15 години, Феноменот Роналдо си направи вазектомија. „Ја затворив фабриката за деца“ , шеговито изјави 34-годишниот напаѓач на Коринтианс пред бразилскиот весник Фолха де Сао Пауло. Роналдо е татко на четри деца од три различни мајки - Роналд, Алекс, Марија Софија и Мари Алис. Најголемото дете на роналдо - Роналд има 10 години и е од фудбалерката Марта Домингес. Најмалото, Мари Алис има девет месеци. Друг легендарен фудбалер - Пеле, пред неколку години исто така се подложи на вазектомија.
| | веќе видена | слични

Некогаш најдобриот фудбалер во светот, Бразилецот Роналдо, веќе не сака да има деца. На 34-годишна возраст Роналдо веќе има четири деца, па реши да се стерилизира. Бразилскиот фудбалер има три деца од двата брака, а неодамна, откако направи ДНК-тест, го призна и вонбрачниот син Александер. - Ја затворив својата „фабрика за деца“. Се одлучив да се стерилизирам за да не си создавам проблеми, ниту себе ниту на моето семејство. Се надевам дека веќе нема да се јавуваат нови девојки и да тврдат дека јас сум татко на нивните деца - изјави Роналдо. Поранешниот голгетер на европските гиганти Барселона, Реал, Интер и Милан, кој сега игра во бразилскиот Коринтијанс, од првиот брак со фудбалерката Милене Домингеш го има десетгодишниот син Роналдо Јуниор. Од бракот со Бија Антони фудбалерот има две ќерки, едната на возраст од две години, а другата осум месеци. Неодамна семејството на Роналдо се прошири и со вонбрачниот син Александер од врската со бразилската манекенка Мишел Унмез, со која имал авантура за време на ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот ја затвори фабриката за деца На Роналдо му ги подврзаа јајцата Бразилскиот голгетер Роналдо се откажа од правење нови деца, откако објави дека се стерилизирал. На Феноменот очигледно дека му е преку глава од родителската улога, па одлучи да се стерилизира. Триесет и четиригодишниот напаѓач на Коринтијанс има три деца од два брака, а пред една недела призна едно вонбрачно по ДНК-тестовите. - Ја затворив фабриката за деца. Одлучив да се стерилизирам со цел да не си правам проблеми себе си, и на мојата фамилија. Се надевам дека веќе нема да се јавуваат нови девојки кои ќе тврдат дека сум татко на нивното дете - изјави поранешен најдобар светски играч. Поранешниот член на Барселона, Интер, Реал и Милан го има десетгодишниот Роналд од првиот брак со Милена Домингеш, по што и направи две ќерки на Марија Беатрис Антони. Пред една недела се дозна дека Роналдо има и четврто дете и тоа вонбрачно, синот Алесандро од врската со бразилскиот модел Мишел Унмес од пред шест години.
| | веќе видена | слични

Останато

Енвер Тоска, осомничениот за свирепото убиство во Прилепско имал завршено образование за физиотерапевт, а бил запишан и на курсот во Полициската академија, ...
сите 162 | | | веќе видена

Местото на Македонија е да биде интегрирна во европскиот свет. Недела, 30 септември е ден за гласање, секој глас е важен, секој да се охрабри, бидејќи од нас ...
сите 83 | | | веќе видена

Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, па од балкански да биде прогласен за европски Ерусалим, По примерот на „Билјана платно белеше„“ сите ние да го ...
сите 123 | | | веќе видена

Пресврт во вокабуларот на македонскиот претседател или случаен пропуст? Во соопштението од средбата со американскиот министер за одбрана на претседателскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, иако досега играл 46 пати против Новак Ѓоковиќ, смета дека ривалството со најдобриот српски тенисер секогаш било во сенка на ...
сите 69 | | | веќе видена

Убеден сум дека за некоја година, кога ќе погледнеме назад, со заокружена државност, со зацврстена стабилност, со афирмиран идентитет, со подобра економија - ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо се подложи на вазектомија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: