Спорт - Османи и Блажевски во Олимпик

Минас Османи и Томислав Блажевски се нови фудбалери на босанскиот прволигаш Олимпик од Сараево. Искусниот Османи важи за еден од најдобрите фудбалери за врска во македонската прва лига, а од повеќето понуди што ги имаше во овој преоден рок се одлучи за сараевскиот прволигаш. - Имав неколку понуди од странство. Го прифатив предлогот на мојот менаџер и одлучив да преминам во Олимпик од причина што моите амбиции се совпаднаа со амбициите на клубот, а тие се висок пласман во првенството и излез на европската сцена. Првпат сум во Сараево и се надевам дека со своите игри и однос ќе оставам добар впечаток кај љубителите на фудбалот во БиХ - рече Османи. Томислав Блажевски е член на младата репрезентација на Македонија за која настапуваше осум пати. Се работи за фудбалер што игра на повеќе места во одбраната. - По три години поминати во Брегалница дојде време да одам понатаму. Среќен сум што кариерата ќе ја продолжам во овој клуб. Да бидам искрен, не знам многу за босанската лига, но слушам дека се работи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Османи и Блажевски во Олимпик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: