Никол и Луис Хамилтон (не) се верени!

„Утрово јас и Луис се разбудивме - и разбравме дека сме верени. Морам да ве разочарам но, нема вистина во гласините“, напиша Никол Шерцигер денес на својот Твитер профил. Значи џабе му раскинуваше и му се враќаше - 7 години помалдиот возач на Формула 1 - Лус Хамилтон се уште не се дава. Но, тоа не значи дека не треба да се има надеж. Така барем мисли таткото на пејачката кој овојпат самостојно ја изнесе веста за веридбата на неговата ќерка. „Да - верени се. Мојот зет е многу драго момче и навистина стои цврсто на земја. Луис е искрен и сите од нашетро семсјтво го сакаат. Првиот пат кога влез кај нас дома го зема во раце мојот внук кој тогаш беше бебе. Тој веднаш го прифати и тоа е знак за добар човек“, раскажа несудениот дедо на Луис. Господинот Алфонсо раскажа и дека кога Никол и Луис доаѓаат на посета семсјството им изнајмува џип бидејќи славниот возач на Формула 1 - никогаш порано немал прилика да го вози. Ако доволно му угодуваат - можеби сепак ќе ја жени?
| | веќе видена | слични

Никол Шерцингер се свршила со Луис Хамилтон Формула 1 возачот Луис Хамилтон се свршил со пејачката Никол Шерцингер, тврди нејзиниот татко. Дваесет и шестгодишниот пилот ја запросил Никол по четиригодишна врска. - Да, се свршија. Мојот иден зет е супермомче, цело семејство го сака. Луис е искрен и двајцата изгледаат среќни заедно. Кога првпат дојде во мојата куќа, прво зеде бебе во рацете и видов дека е одговорен - изјави татко и на Никол, Алфонсо Валиенте. Никол Шерцингер го запозна Хамилтон на Европските музички награди во Минхен, во 2007 година.
| | веќе видена | слични

Таткото на пејачката Никол Шерцингер, која веќе четири години е во врска со возачот на формула 1 Луис Хамилтон им открил на медиумите дека тие се вериле. Во интевју за весникот "De Mejl on Sandej" Алфонсо Валијенте, татко на атрактивната пејачка, изјавил дека Луис ја запросил неговата ќерка по четири години забавување и истакнал дека е горд на нивната врска. Рекол дека неговиот иден зет е многу добро момче, кое не е занесено од славата која ја стекнал. Додал дека се запознале минатото лето на одмор на Хаваите, кога се воодушевил од фактот што момчето на неговата ќерка е сосема едноставна и нормална личност. Истакнал дека целото семејство го засакало. Бил многу искрен и со Никол биле навистина среќни што се заедно.
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон (25), се сврши со сексапилната поп пејачка Никол Шерцингер (33), објави дневниот весник "Дејли телеграф". Сепак, пилотот на Мекларен во најбрзиот циркус на денешницата не откри детали каде и кога ќе се одржи свадбата. За свршувачката на славната двојка се огласи само таткото на убавицата. - Идниот зет е навистина добро момче кое цврсто стои на земја. Целото семејство многу го сака и со нетрпение чека на свадбената церемонија. Кога ќе се случи тоа, и јас не можам да кажам, бидејќи не знам. Никол и Луис ќе не известат навреме за тоа кога ќе биде свадбата, изјави таткото на пејачаката. Шампионот од 2008 година во најбрзиот циркус на денешницата и пејачката се во врска четири години.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никол и Луис Хамилтон (не) се верени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: