Спорт - Муарем се раздели од Ордуспор

Играчот за врска Муарем Муарем, кој минатата сезона од Работнички се пресели во турскиот Ордуспор, го раскина договорот со овој клуб и сега како слободен агент може да си побара нова фудбалска средина. Доколку се врати во Македонија, како најизгледни опции за него се споменуваат клубовите од Градски парк, Работнички и Вардар. Ордуспор, кој е нов прволигаш во Турција, доби нов тренер, кој одлучи дека Муарем не му е потребен за прволигашките искушенија, па така македонскиот интернационалец доби одврзани раце да си побара нов клуб. За разлика од Муарем, напаѓачот Јован Костовски останува член на Ордуспор и во наредната сезона.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Муарем се раздели од Ордуспор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: