Спорт - Марсеј го бара Адебајор

Олимпик Марсеј е сериозно заинтересиран да го доведе во своите редови Емануел Адебајор, кому јасно му беше дадено до знаење дека нема иднина во Манчестер сити. Челниците на Реал Мадрид решија да не ја искористат клаузулата за да го задржат интернационалецот од Того на „Сантијаго Бернабеу“, по што неговите агенти се во интензивна потрага по нов клуб за овој елитен голгетер. Најдобрата финансиска понуда пристигна од Зенит, но Адебајор не сака ни да чуе за преселба во Русија, уште повеќе дека навивачите на Зенит се познати по расистичката нетрпеливост кон црномурни фудбалери. Токму поради тоа, поранешниот член на Арсенал со особено внимание ја разгледува понудата за преселба во Олимпик Марсеј. Станува збор за заем на една година, варијанта што му одговара на Адебајор, кој побарал од неговите агенти да ги интензивираат преговорите со францускиот тим. Доколку преговорите завршат успешно, Адебајор би се вратил во францускиот шампионат, каде што бележеше одлични настапи во дресот на Монако.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот суд ги препрати жалбите за притворот на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски до Апелација. Обжалените решенија второстепениот суд ќе ги разгледува на ...
сите 296 | | | веќе видена

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 90 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 292 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Марсеј го бара Адебајор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: