Спорт - Лисицки ја исфрли На Ли!

Победничката на Ролан Гарос, На Ли, настапот на Вимблдон го заврши уште во второто коло. За изненадувањето се погрижи 21-годишната Германка, Сабине Лисицки, со победата од 3-6, 6-4, 8-6 во мечот во кој спаси две меч-топки и дополни брејк заостанување во третиот сет. - Малку сум тажна за поразот бидејќи и двете одигравме одличен меч. Имав две меч-топки, но не можев да сторам ништо со нив. Не направив ништо погрешно, едноставно немав среќа - изјави На Ли по мечот. Интересен е податокот дека и лани победничката на Ролан Гарос не помина добро на Вимблдон. По триумфот во Париз, Италијанката Франческа Скијавоне на ланскиот Вимблдон беше елиминирана уште во првото коло. Познавачите на женскиот тенис знаат дека Сабине Лисицки е квалитетна тенисерка и дека нејзината победа над третата носителка не е никакво изненадување. Но, внимание привлекува фактот дека Лисицки речиси целата ланска сезона ја пропушти поради повреди и во 2011 година влезе дури како 179. тенисерка во светот. Нејзиниот најдобар пласман во кариерата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Лисицки ја исфрли На Ли!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: