Спорт - Карл Мелоун ме учи да играм како Новицки

Македонија има млади и талентирани спортисти, а доказ за тоа е и Стојан Ѓуроски, 20-годишен кошаркар што е дел од кошаркарската екипа на Луизијана тек во реномираната лига НЦАА, каде што се натпреваруваат најквалитетните универзитети во САД. Овој квалитетен кошаркар, кој најчесто настапува на позиција ниско крило, имаше импресивни настапи за средното училиште „Лајф центар академи“, каде што неговите добри игри беа забележани од неколку универзитети. - Добив навистина одлични понуди, но Луизијана тек ми изгледаше најимпресивно. Овде не само што можам да станам извонреден кошаркар, туку и добивам квалитетно образование, што ми беше важен услов при изборот на универзитет - појаснува Ѓуроски. Сепак, се чини дека еден од клучните фактори при изборот на Луизијана тек претставуваше и можноста да се соработува со Карл Мелоун. Тој своевремено настапувал за кошаркарскиот тим на Луизијана тек, а по завршувањето на професионалната кариера реши да се врати во универзитетот и да му помогне за составување што посилен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Карл Мелоун ме учи да играм како Новицки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: