Спорт - Гечевски капитен на ПАОК?

Раководството на грчкиот прволигаш ПАОК е решено по секоја цена да го задржи во своите редови центарот на македонската кошаркарска репрезентација Тодор Гечевски. За да го задржат Гечевски како дел од својот тим, челниците на ПАОК му понудиле нов договор под многу поволни услови, како и капитенската улога во тимот. Имено, Македонецот ги импресионирал сите во клубот не само со кошаркарските туку и со лидерските квалитети и со професионализмот, па управата на клубот решила да му понуди да биде капитен на екипата во новата сезона. Македонскиот интернационалец играше одлично во изминатите две сезони во редовите на клубот од Солун, па не е никакво изненадување што челниците на клубот имаат високо мислење за него и инсистираат да го задржат во своите редови. ПАОК минатата сезона се пласираше на третото место во грчкиот шампионат, зад гигантите Панатинаикос и Олимпијакос, со што успеа да обезбеди учество и во кошаркарската Евролига. Тоа е само уште една причина за Гечевски да ја прифати понудата за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 79 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 268 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 220 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Охрид/Битола, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на 39. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, утре ќе се одржи премиерата на краткиот игран филм ...
сите 107 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Гечевски капитен на ПАОК?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: