Спорт - Фалкао на чекор до Челси, следен е Хулк

Најдобриот стрелец на Порто минатата сезона, кој експлодира со 17 гола во европските купови, Рамадел Фалкао, е на добар пат да го следи тренерот Андре Вилјас-Боас и да потпише договор со тимот на Челси. Англиските медиуми шпекулираат дека Фалкао веќе ја прифатил понудата за четиригодишен договор за плата од пет милиони евра по сезона, што е двојно повеќе од сумата што ја заработуваше во Порто. Сега за реализација на трансферот е потребно само уште да дојде до договор меѓу двата клуба, што не би требало да биде никаков проблем ако се знае дека Челси е подготвен да плати 26,5 милиони фунти за услугите на Колумбиецот. - Моја лична амбиција е да продолжам да работам и да се развивам како играч. Верувам дека сум доволно добар да играм во лига како англиската, но знам дека работите поврзани со трансферот не зависат премногу од мене. Затоа и сум многу смирен, ги оставив агентите да ги вршат преговорите - изјави Фалкао. Тренерот Вилјас-Боас во Фалкао гледа идеален партнер во нападот за Фернандо Торес, а дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Фалкао на чекор до Челси, следен е Хулк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: