Спорт - Есиен останува во Челси

Микаел Есиен нема да си замине од Челси иако шпекулациите беа многу чести во англиските медиуми во последните неколку недели. Реал Мадрид и Интер подготвија понуди за фудбалерот од средниот ред на Челси по информациите дека тој ќе побара да си замине од клубот по смената на Карло Анчелоти од менаџерската функција. Дел од медиумите шпекулираа дека новиот менаџер Андре Вилјас-Боас веќе му соопштил на Есиен да почне да си бара нов клуб, но тие информации беа негирани од агентот на фудбалерот, Фавиен Пивето. - Не е вистина дека Микаел Есиен сака да си замине од Челси. Тој е пресреќен во клубот, има одлични односи со соиграчите, навивачите и со управата и едноставно не гледа причина зошто би си заминал од Лондон. Неточни се и шпекулациите дека Вилјас Боас сака мојот клиент да биде продаден. Напротив, новиот стратег е свесен за квалитетите на Есиен и планира репрезентативецот на Гана да биде стандарден во неговиот тим во следната сезона - изјави Пивето.
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 151 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 121 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Есиен останува во Челси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: