Гордана Гарбин: Во Сплит е реткост баба и дедо да чуваат внуци

2 копии
2 копии

Група германски туристи во еден сплитски ресторан нарачале вечера за нив 11, а кога на крајот келнерот им ја донел сметката, рекле дека ќе платат само половина ...
| | веќе видена | слични

Група германски туристи во Сплит нарачале вечера за 11 лица, а кога им ја донеле сметката, сакале да се „испазарат“ за да платат само пола од сумата. Тие ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинатиот месец во ресторанот Портофино во Сплит биле одбележани 40 години од УНЕСКО-вата заштита на Диоклецијановата палата, настан за кој пишувале сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гордана Гарбин: Во Сплит е реткост баба и дедо да чуваат внуци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: