СПИРО РИСТОВСКИ БАРА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ: Немам намера да бегам јас сум семеен човек


Поранешниот министер Спиро Ристовски бара да му се укине притворот и да се брани од слобода или притворот наместо во шутка да му се замени со куќен притвор. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на заворот Скопје, Ѓоко Котевски, никако да се најде на дневен ред на Владата. Неговтра оставка е поднесена веќе три месеци. Но Владата не може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии

Директорот на затворот „Скопје“ Ѓоко Котевски кој, како што беше најавено од Владата, требаше да биде разрешен по изборите поради инцидентите во затворот, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за образование, Спиро Ристовски, останува во притвор откако Апелацискиот суд ја отфрли неговата жалба и го потврди решението на Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПИРО РИСТОВСКИ БАРА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ: Немам намера да бегам јас сум семеен човек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: