Концерт на Влатко Стефановски на 1 август во Охрид


10 копии
2 копии

Најпознатиот македонски гитарист, Влатко Стефановски, вчеравечер одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид. Посетителите имаа прилика да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Свирејќи дел од познатата „Молитва за Магдалену“, Влатко Стефановски му оддаде почит на Оливер Драгојевиќ, на концертот во Античкиот театар во Охрид, кој го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Охрид во летниот период е еден од епицентрите на Балканот, а тоа особено доаѓа до израз пред празникот Илинден, вели легендарниот Влатко Стефановски, па затоа ...
| | веќе видена | слични

Вечерва од 22 часот, во Античкиот театар во Охрид, концерт ќе одржи македонскиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски. Концертот ќе го збогатат гостите Биља ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Не напушти легендата на музичката сцена, славејот од Вела Лука не остави без својата единствена, уметнички вредна, емоционална и величествена изведба. Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 380 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 464 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на Влатко Стефановски на 1 август во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: