Спасовски: Реформите во безбедносниот сектор се заокружени, следува враќање на довербата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека реформите во безбедносниот сектор се заокружени, и дека следно е враќање на довербата на ...
| | веќе видена | слични

Безбедносната култура, од современ аспект, се однесува на начин на кој се развиваат одредени идеи за безбедносниот поредок и структури, како и за тоа што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во организација на Британското Министерство за надворешни работи и работи на Комонвелтот, денеска и утре во Скопје, ќе се одржи вториот состанок на Управната ...
| | веќе видена | слични

Oва денешна конференција што практично се одржува во рамки на активностите од реализацијата на европскиот ИПА проект/2017 за - борба против тешкиот криминал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фотелјата на разрешената Рашела Мизрахи, ќе остане празна се до изборот на министрите во новата Влада по изборите. Но нејзините овластувања во Министерството ...
сите 365 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 336 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 285 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Реформите во безбедносниот сектор се заокружени, следува враќање на довербата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: