На „Табановце“ откриени мигранти во вагон на товарен воз


13 копии

Решавањето на проблемот со мигрантската криза не може да биде никако на овие простори, рече Спасоски, но тоа е глобален ризик со кој треба заеднички да се ...
| | веќе видена | слични

Не постојат закани од нов мигрантски бран на „балканска рута“, истакна Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој за време на генералното собрание ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Регионалната соработка, добрососедските односи и градењето на доверба помеѓу нас, се клучни елементи за стабилноста на Балканот. Ова пред шефовите на полициите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментов состојбата на јужната граница каде поминува таканаречената балканска бегалска рута е стабилна, но треба да бидеме подготвени затоа што во секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 77 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На „Табановце“ откриени мигранти во вагон на товарен воз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: