Се обучуваат нови 550 кандидати за полицајци


3 копии
3 копии

Kвалитетната едукација на полициските кадри, постојаното надградување на поединечните знаења и искуства, независно за кои организациони единици станува збор, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовки, кој денеска беше во посета на новите 550 кандидати за полициски службеници во Центарот за обука во Идризово, на ...
| | веќе видена | слични

Образовниот статус и едукација на полициските службеници е императив, впрочем и затоа сме денес овде, меѓу другото, уште еднаш јасно да ја демонстрираме таа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска беше во посета на Центарот за обука на идните полициски службеници. „Kвалитетната едукација на ...
| | веќе видена | слични

Уторово сум во посета на Центарот за обука на Министерството за внатрешни работи каде во моментов, се реализира едногодишна обука за полицаец за избраните 550 ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа потврдени пријателските односи помеѓу двете држави, разговараме и за набавка на техничка опрема од доделената донација од Владата и ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерството за внатрешни работи по деветмесечниот ремонт ги презеде во целосно функционална состојба двете летала М-17 сопственост на македонската полиција. ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Министерството за внатрешни работи се сретнав со Амбасадорката на Канада Кати Чаба. Остануваме посветени на продлабочување на пријателството помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 288 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој бара политички азил во Унгарија, треба да ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 488 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се обучуваат нови 550 кандидати за полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: