Јапонски милијардер го собори рекордот за твитер-објава со најмногу споделувања

6 копии

Јапонскиот милијардер и иден вселенски патник Јусаку Маезава вчера го сруши рекордот на „Твитер“ откако порака што ја објави на оваа социјална мрежа беше ...
| | веќе видена | слични

Мисијата на Марс, може да се каже дека е крајната цел на се што развива SpaceX, компанијата на Елон Маск. Кога оваа мисија ќе се случи, ќе биде најголемото ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јапонскиот милијардер и иден вселенски патник Јусаку Маезава го урна рекордот на „Твитер“ за споделена порака. Неговиот твит достигна 5,55 милиони споделувања. ...
| | веќе видена | слични

Јапонски милијардер е авторот на најсподелуваниот твит во историјата на социјалната мрежа, објави Би-Би-Си. Маезава го постигна тоа, откако вети дека ќе подели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонски милијардер го собори рекордот за твитер-објава со најмногу споделувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: