Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа спасени на Галичица


Полицијата денеска го соопшти идентитетот на параглајдеристите кои вчера со помош на специјалци и хеликоптери на МВР беа извлечени од непристапен терен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Милевски на терен се информираше во каква сотојба е преминот, но и колку километри од патот се потребни од македонска страна да се асфалтираат и ...
| | веќе видена | слични

Познат македонски водител и шоумен е задржан на граничен премин на барање на обвинителството за организиран криминал, пренесуваат повеќе македонски медиуми. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Членот на ЦО на СДСМ, Горан Сугаресвки придружуван од градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски попладневно учествуваа на маалска средба со жителите на село ...
| | веќе видена | слични

Членот на ЦО на #СДСМ, Горан Сугарески придружуван од градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски попладневно учествуваа на маалска средба со жителите на село ...
| | веќе видена | слични

Започна рехабилитацијата на дел од патниот правец Берово- Виница во вкупна должина од 11 км. На оваа патна делница, која според испитувањата била нај оштетана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Албанија продолжува сериозната состојба со Ковид-19, откако и во последното деноноќие е регистрана висока двоцифрена бројка на новозаразени и четворица ...
сите 505 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 304 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 84 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 189 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа спасени на Галичица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: