Американци спасени од Антарктикот - научници излечени со хеликоптер

6 копии

Аргентински мразокршач спасил пет американски научници, кои биле заробени на остров недалеку од Антарктикот. Министерството за надворешни работи во Аргенина, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Аргентина соопшти дека петте научници со хеликоптер се пренесени на мразокршачот , поради тоа што бродот не можел да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 319 | | | веќе видена

Многу корисен и пријателски разговор со Влатко Ѓорчев. Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија, напиша кандидатот за претседател на ...
сите 230 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 130 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американци спасени од Антарктикот - научници излечени со хеликоптер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: