Space Star сврте 100.000 продажби

Во само една година, откако стартуваа продажбите на новиот бестселер на Mitsubishi, Space Star , јапонскиот производител на своето конто успеа да забележи преку 100.000 продадени примероци. Mitsubishi Space Star во моментот се продава во 45 држави ширум светот, од кои 15 се наоѓаат на европскиот континент. Од средина на минатиот месец во оваа група влегува и Македонија Големиот интерес за Space Star се должи на прифалтивата цена и исклучително ниската потрошувачка 4 l/100 km и емисија на издувни гасови. Овој еколошки и финансиски аспект несомено му овозможува да биде хит во Европа. Токму заради зголемената побраувачка Mitsubishi најавува зголемување на производството кое следната 2014 година би требало да се зголеми за два пати, или да достигне 200.000 примероци на годишно ниво.
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 84 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 144 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Space Star сврте 100.000 продажби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: