СП 2019 - Талески: Со трпелив напад до триумф над Бахреин


3 копии

ЕКИПА во Минхен , Стеван Цаневски Филип Талески е задоволен од начинот на кој игра Македонија на овој Мундијал, потенцира дека тактиката „седум на шест“ ...
| | веќе видена | слични

Пред репрезентацијата на Македонија се два тешки натпревари, утре играме против Шпанија, а еден ден подоцна против Исланд. Филип Талески пред оовој натпревар ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација ја очекуваат два тешки клучни натпревари против Шпанија и Исланд, натпревари кои ќе одлучат дали ние ќе се пласираме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 312 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 180 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 101 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 129 | | | веќе видена

Мефали Гури од Скопје, роден 1962 година, е планинарот кој загина на планината Олимп. Информацијата ја потврдија и од Министерството за надворешни работи, но и ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП 2019 - Талески: Со трпелив напад до триумф над Бахреин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: