СП 2019 - Лазаров: Има работи и што не ми се допаднаа, а со патриотизам и национален дух да се подобриме

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, беше најефикасниот играч на дуелот против Јапонија што нашата селекција го доби со 38:29. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија денес победнички го отвори Светското првенство во Данска и Германија. Избраниците на Раул Гонзалес денес ја победија Јапонија со девет голови ...
| | веќе видена | слични

Македоснаката репрезентација имаше позитивен старт на 26. ракометно Светско првенство, односно во премиерниот настап бевме подобри од селекцијата на Јапонија ...
| | веќе видена | слични

Како на многу мечеви во минатото, капитенот Кирил Лазаров беше вистински предводник на теренот. Со осум погодоци, но и уште толку асистенции, Лазаров беше ...
| | веќе видена | слични

Со победа од 9 разлика против селекцијата на Јапонија, македонските ракометари го отворија светското првенство. По 60 минути игра во Минхен, црвено-жолтите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и ...
сите 483 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 303 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 336 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП 2019 - Лазаров: Има работи и што не ми се допаднаа, а со патриотизам и национален дух да се подобриме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: