Зошто Советот на Европа крена раце од набљудување на изборите во Албанија?


Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доцна попладнето во вторникот заврши пребројувањето на гласачките ливчиња од локални избори во Албанија што се одржаа во неделата. Пребројувањето потврди дека ...
| | веќе видена | слични

Централната изборна комисија објави нови податоци за излезноста на гласачите на изборите од 30-ти јуни во Албанија. Топ Чанел јавува дека според податоците на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии
2 копии

Само 21,6 проценти од луѓето гласале на локалните избори во Албанија, кои ги организирала партијата на премиерот Еди Рама и покрај бојкотот на опозицијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По пребројувањето на сите гласови од гласањето на лоалните избори во Албанија во неделата, во 57 од вкупно 61 општина победиле градоначалничките кандидати и ...
| | веќе видена | слични

Главните опозициски партии ги бојкотираа изборите и ја обвинија владата на социјалистот Рама за корупција и за претходна изборна измама Без посериозни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 267 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 528 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за избори му посочи на Мухамет Зекири, ...
сите 512 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Советот на Европа крена раце од набљудување на изборите во Албанија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: