Совет од Имер Селмани до кандидатите за претседател: Не се фокусирајте само на една етничка заедница

Актуелните кандидати за претседатели на Република Северна Македонија не треба да се фокусираат само на една етничка заедница, порача вечерва Имер Селамни во ...
| | веќе видена | слични

Фрчковски во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, објаснува зошто го тужи Стојан Андов и неговата книга „До атентатот и по него“ која се однесува ...
| | веќе видена | слични

Нашата репортерка Светлана Унковска во информативниот магазин во 18:30 известуваше во живо за најновите информации околу работните групи за законот за СЈО. ...
| | веќе видена | слични

Демондтрантите одат по македонско сценарио, рече вечерва министерот за внатрешни работи на Србија. „Државата на ова ќе мора да одговори и секој кој беше во РТС ...
| | веќе видена | слични

Жандермеријата го блокира влезот на РТС, каде вечерва демонстрантите упаднаа и бараа вклучување во програмата на националната телевизија. ТВ21 во живо ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, од професорката Гордана Силјановска Дафкова. На 27 април само Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците, а сите ...
| | веќе видена | слични

Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување на албански гласачи Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување ...
| | веќе видена | слични

Во „Click Plus“ на ТВ 21 вечерва Влатко Ѓорчев објаснува што точно се случувало на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорчев додава дека е задоволен од освоениот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 215 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 359 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ денеска ќе расправаат за потенцијалното започнување на преговори со Северна Македонија и Албанија. ...
сите 244 | | | веќе видена

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
сите 134 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совет од Имер Селмани до кандидатите за претседател: Не се фокусирајте само на една етничка заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: