Сообраќајот на патот Кичево-Охрид во прекин поради јавен собир

Поради јавен собир на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај м.в.Ботун, од 10:00 – 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци, а од 12:00 – 14:00 часот ќе има незименично пропуштање на возила. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. На патниот правец Р 1308 Макази – г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. Долги Рид сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. извор: Makfax
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 24.04.2018 година од 11 часот, автопатот Демир Капија – Смоквица е целосно оспособен за одвивање на сообраќај. За користење на истиот (во правец Скопје – Гевгелија) на клучката пред Демир Капија потребно е да се исклучи за Скопје, да се спушти под надвозникот и да се продолжи само право следејќи ја таблата Гевгелија.Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.Поради градежни работи на регионалниот пат Р-1312, патен правец Прилеп – Прилепско езеро, во наредните 15 дена сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента, во должина од четири километри. На самото место ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација.Фирмата Ескаватори МК ДООЕЛ Скопје известува дека ќе се отпочне со асфалтирање на објектот и рехабилитација на државен пат 2234, делница Пршовце – Јегуновце. Сообраќајот ќе биде во прекин од 24.04.2018 и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

АМСМ ги известува возачите дека ќе се врши асфалтирање на објектот и рехабилитација на државен пат 2234, делница Пршовце – Јегуновце, поради што денеска ќе има прекин на сообраќајот. Поради оштетување на мостот на автопатот А-1 Градско – Неготино кај Стоби на река Црна, десната лента се затвора за сообраќај, a сообраќајот ќе се одвива по левата коловозна лента. Поставена e соодветна сигнализација. На патниот правец Р 1308 Макази – г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. Долги Рид сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информираат во утринското соопштение од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму соопштуваат дека поради асфалтирање на делницата Пршовце – Јегуновце од државниот пат 2234, денеска ќе има прекин на сообраќајот согласно одобрениот времен режим на сообраќај. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, информира АМСМ. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково. Извор:OhridNews
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот четврточен ден ќе продолжи вистинското летно време што значи времети во нашата држава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност а ќе дува и слаб ветер од променлив правец. Во попладневните и во раните вечерни часови ќе има локално зголемување на облачноста и ќе има услови за локална нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а има услови и за редок град. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 31 степен. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ. АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 24.04.2018 година од 11:00 часот, автопатот Демир Капија – Смоквица е целосно оспособен за одвивање на сообраќај. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.Поради градежни работи на регионалниот пат Р – 1312 Прилеп – Прилепско езеро, од 24.04.2018 во наредните 15 дена сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента, во должина од 4 км. На самото место ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација.Вијадукт Треј известува дека од 25.04.2018 година, на Автопатот А1 (Е-75), на км 46+800,00, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце. Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце. Од денеска во наредните 15 дена, поради градежни работи на патниот правец Прилеп-Прилепско Езеро, сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента, во должина од четири километри. Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.
| | веќе видена | слични
7 копии

Поради градежни работи на регионалниот пат Р – 1312, патен правец Прилеп – Прилепско Езеро, во наредните 15 дена сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента во должина од 4км. На самото место ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација. АМСМ информира дека фирмата „Ескаватори МК ДООЕЛ Скопје“ ќе почне со асфалтирање на објектот и рехабилитација на државен пат 2234, делница Пршовце – Јегуновце. Сообраќајот ќе биде во прекин на 24.04.2018 и 25.04.2018 година, согласно со oдобрениот времен режим на сообраќај. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково. На патниот правец Р 1308 Макази – г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. Долги Рид сообраќајот се одвива по една ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делницата Пршовце – Јегуновце денеска и утре ќе биде затворена за сообраќај поради асфалтирање, соопшти АМСМ. Асфалтирањето ќе го спроведе фирмата Ескаватори МК ДООЕЛ Скопје.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот на патот Кичево-Охрид во прекин поради јавен собир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: