Симонс и Мичел во првата, Богдановиќ во втората руки петорка


 Постарите љубители на кошарката веројатно никогаш нема да ги заборават Дражен Петровиќ, Тони Кукоч, Предраг Даниловиќ, Жарко Паспаљ, Владе Дивац, Мирза ...
| | веќе видена | слични

Покрај финалето на источната и западната конференција во НБА лигата, вчера актуелна беше и Драфт лотаријата на НБА лигата, во која беа одбрани позициите на ...
| | веќе видена | слични

Пред една недела генералниот менаџер на тимот на Сакраменто Кингс, Владе Дивац направи потег кој се покажа како феноменален со ангажирањето на својот поранешен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 343 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 275 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 202 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симонс и Мичел во првата, Богдановиќ во втората руки петорка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: